Nasıl Başlarım?

buy Misoprostol online Hangi Dansa Başlatmalı…?

here 0-3 YAŞ ARASI: Ders almak için henüz erken 😉 siz en iyisi ona bol bol müzik dinletin ve kendi kendine dans etmeye teşvik edin. Mesela birlikte dans edin, dans gösterileri izlettirin 😊

source site 3-5 YAŞ ARASI: Bu yaşlarda BALE derslerini kız-erkek tüm çocuklarımıza öneriyoruz. Hem vücut gelişimleri açısından hem de dans disiplinine alışmaları açısından oldukça etkilidir. Oyunlarla renklenen ve eğlenceli geçen bu derslerde minik dansçı adaylarının dansı sevmeleri, eğitim sürecine alışmaları ve vücut gelişimlerini desteklemek ilk hedefimizdir.

6-12 YAŞ ARASI: Dans Sporu, Salon ve Latin Dansları, HipHop, Modern Dans, Jazz Dans, Bale, Halk dansları ve diğerleri… Bu yaşlar dansa başlamak için ideal yaşlardır. Aşağıdaki yazımızı okuyunuz…

        Tecrübelerimiz bize gösterdi ki; genellikle aileler çocuklarını dans kursuna başlatırken branşa seçme konusunda pek fikir sahibi değiller. Genelde başvurulan dans okulunun yoğunlaştığı branş hangisi ise o dansa başlayarak sonuçlanmaktadır. Fakat bu durumda çocuklar maalesef dans hayatlarının daha en başında sınırlandırılmış ve zorunlu yönlendirilmiş olmaktadır. Bu durumda çocuğun hem diğer branşları tanıması gecikmekte hem de yanlış tercih nedeni ile yatkın olsa bile danstan soğumasına sebep olabilmektedir.

‘Çoklu Dans Programı’ nedir?

Latino’nun  geliştirdiği ‘Çoklu Dans Programı’ ile çocukların aynı anda farklı branşlarda eğitim almaları hedeflenmektedir. Bu sayede çocuklar branşları deneyerek tanımakta ve eğitim alabilmektedir. Kısıtlama olmaksızın yıllarca bu şekilde devam edebileceği gibi, eğitmenlerimizin gözlemleri ile kendileri için en uygun branşa da yönlendirilmesi mümkün olmaktadır.

“Çoklu Dans Programı” içeriği:

Bu programımızda çocuklar eş zamanlı olarak;

-Salon Dansları(Dans Sporu)

-Latin Dansları (Dans Sporu) 

-HipHop

-Temel Dans Eğitimi (Bale temelli dans tekniği ve Streching)

 branşların eğitimini almaktadırlar. Yaş ve seviyelere göre program içeriğine modern dans dersleri de eklenebilmektedir.

Peki Bu Program Zorunlu mu?

Tabii ki HAYIR. Eğer kararınızı bilinçli bir şekilde verdiyseniz çocuk sınıflarımızda istediğiniz branş ya da branşlara da kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Her yıl haziran ayında okulların kapanmasından 1 hafta kadar sonra uygun devlet tiyatrosu sahnesinde ‘LATİNO BÜYÜK YIL SONU GÖSTERİSİ’ gerçekleştirilmektedir. Genel olarak seçilen bir temanın işlendiği ve profesyonel bir anlayışla gerçekleştirdiğimiz bu temsillerde; çocuk sınıflarımızın yanı sıra genç ve yetişkin kursiyerlerimiz, profesyonel eğitmen ve dansçılarımız da sahne almaktadır. Bu sayede çocuklar aldıkları eğitimin yanına sahne deneyimini de eklemiş olarak dans hayatlarına devam etmektedirler. Bu gösterilerimiz dans severler ve veliler tarafından beğeni ve takdir ile takip edilmektedir.

2015 Latino Yılsonu Çocuk Dans Gösterileri videolarımızı izleyin:

 

YARIŞMALAR NEDİR?

Okulumuz aynı zamanda Latino Dans Sporları Kulübü olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara da katılmaktadır. Kulübümüz özellikle Dans Sporu (çiftler,solo ve takım halinde), Show Dans-HipHop gibi farklı branşlarda TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) ve WDSF (World Dance Sport Federation) onaylı yarışmalarda, birçok ulusal derecenin yanı sıra uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eden milli dans sporcuları yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir.

Bu alanda uygun ve  istekli olan çocuklarımız ailelerinin de onayı-isteği doğrultusunda devam ettikleri programa ek olarak farklı bir çalışma ve antrenman programına dahil edilmektedir. Bu konuda eğitim dönemi içerisinde eğitmen-antrenörlerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ders programları nasıl oluyor?

Derslerimiz hafta sonu ve hafta içi dersler şeklinde programlanmıştır. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. 0312 467 4910

Kurs Ücretleri?

Latino Dans Stüdyosu prensip olarak ‘Önce Kaliteli Eğitim’ odaklı bir dans okuludur. Bunun yanında özellikle çocuk sınıflarımızda ücret politikamız ailelerin durumu da göz önünde tutularak, minimum şekilde ayarlanmaktadır.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için aramanızı veya stüdyolarımızı ziyaret etmenizi rica ederiz…

Çocuklar derslerimizi seyredebilir veya misafir öğrenci olarak deneme dersimize katılabilirler. Lütfen okulumuzu ziyaret ediniz veya arayınız. 

Sevgiler…

Latino Dans Stüdyoları
Çocuk Dans Kursları Koordinatörü
Ercüment Aydın

0312 467 4910

0553 067 4910 (Kavaklıdere)

0553 167 4910 (Ümitköy)