0-3 YAŞ ARASI: Ders almak için henüz erken siz en iyisi ona bol bol müzik dinletin ve kendi kendine dans etmeye teşvik edin. Mesela birlikte dans edin, dans gösterileri izlettirin.

(4-5 YAŞ) TEMEL CİMNASTİK: Temel Cimnastik dersimizi 4-5 YAŞ kız-erkek tüm çocuklarımıza öneriyoruz. Hem vücut gelişimleri açısından hem de dans disiplinine alışmaları açısından oldukça etkilidir. Haftada 1 saat oyunlarla renklenen ve eğlenceli geçen bu derslerde amacımız hareket kabiliyeti, dayanıklılık ve esnekliği arttırmak olup yarışmalara yönelik çalışmalar yapılmayacaktır. Spor-egzersiz amaçlı tek ders olarak da alınabilmektedir, minik dansçı adaylarının dansı sevmeleri, eğitim sürecine alışmaları ve vücut gelişimlerinin desteklenmesi ilk hedefimizdir.

Temel Dans Eğitimi (Başlangıç Seviye) (5-7 ve  7-10 yaş Sınıfları)

Başlangıç seviye hobi sınıflarında çocuklarımıza farklı branşlardan dansları temel düzeyde ve eğlenceli bir şekilde öğretirken amacımız , öncelikle çocuklarımıza dansları tanıtmak, sevdirmek ve ileride alacakları eğitimlere yönelik özgüven, özdisiplin ve çalışma isteği kazandırmaktır.

 • Temel Dans Eğitimi programımızda yeni başlayan öğrencilerimiz yaşlarına göre  H1 (5-6,5 yaş) ve H2 (7-10 yaş) şeklinde adlandırılan sınıflara ayrılır ve aşağıdaki branşlarda uygun müfredat eğitimleri verilir.
 • EĞİTİMİ VERİLEN DERSLER:
  • DansSporu(Salon ve Latin Dansları) : Bu dersimizde çocuklarımıza birçok salon ve latin dans türüne ait IDTA (International Dance Teacher Association-United Kingdom) Başlangıç Müfredat Programları Eğitimi (Rosette veya Star Dance Programı) verilir. Devam yıllarında GRADE Sertifika programlarına geçilir (Grade 1,2,3,4,5 ,Yardımcı Eğitmen(16 Yaş) )
  • HIP HOP Fundamentals(7-10 Yaş sınıfları itibari ile): HipHop dans kültürünün temel eğitimi ile serbest stilde dans etmenin keyfi ve özgürlüğü ile tanışırlar.
  • Temel Cimnastik: Temel Cimnastik derslerimizin amacı çocuklarımızın vücutlarının dansa yönelik dayanıklılık ve esnekliklerini arttırmak olup yarışmalara yönelik çalışmalar yapılmaz.

‘Çoklu Dans Eğitimi’ nedir?
Latino'nun geliştirdiği ‘Çoklu Dans Eğitimi’ seçeneği ile çocukların aynı anda farklı branşlarda eğitim almalarını sağlanabilmektedir. Birçok çocuk ve ailemizin tercih ettiği  programımızdır. Bu program sayesinde çocuklar farklı branşları deneyerek tanımakta , aileler için de karar vermek kolaylaşmaktadır. Çocuklarımız yıllarca eğitimlerine bu şekilde devam edebileceği gibi öğretmenlerinin yardımı ile kendileri için en uygun branşı da seçebilmektedirler. Ders akışı öğrencimizin stüdyoya geldiği gün içerisinde bütün derslerine girebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Sizler çocuğunuzu okulumuza bıraktığınızda onlar sırasıyla branş derslerine katılırlar. Bu programda İNDİRİMLERİMİZDEN  yararlanabilirsiniz. Bu arada  “ÇOCUĞUM YORULUR MU ACABA?” diye merak ediyorsanız; YORULMUYORLAR,  HATTA GİTMEK İSTEMİYORLAR. Hem yorulsalar da onların enerjisi bitmez ki 🙂

Peki Bu Program Zorunlu mu?

Tabii ki HAYIR. Eğer kararınızı bilinçli bir şekilde verdiyseniz çocuk sınıflarımızdan istediğiniz branş ya da branşlara da ayrıca kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Takip Edebilirsiniz?

 • IDTA Sertifika programları ve ilgili müfredatlar sayesinde çocuklar, aldıkları nitelikli eğitimlerini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile taçlandırabilmektedir.(Aşağıdaki IDTA programlarımız hakkındaki bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz)
 • LATİNO BÜYÜK YIL SONU GÖSTERİSİ: Genel olarak seçilen bir temanın işlendiği ve profesyonel bir anlayışla gerçekleştirdiğimiz bu temsillerde; çocuk sınıflarımızın yanı sıra genç ve yetişkin kursiyerlerimiz, profesyonel eğitmen ve dansçılarımız da sahne almaktadır. Bu sayede çocuklar aldıkları eğitimin yanına sahne deneyimini de eklemiş olarak dans hayatlarına devam etmektedirler. Bu gösterilerimiz dans severler ve veliler tarafından da beğeni ve takdir ile takip edilmektedir. (Aşağıdaki Latino DansSpor Kulübü Yarışmacı Programımız hakkındaki bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz)
 • Eğitmenlerimizin yönlendirmeleri neticesinde Latino DSK’nın Lisanslı Yarışmacısı(sportif dansçı) olabilir ve ek düzenli çalışmalarla ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilirler.
 • Eğitmenlerimizle görüşerek çocuğunuzun gelişimi hakkında her zaman bilgi alabilirsiniz.

IDTA Sertifika Programlarımız 

Sayın velimiz okulumuz IDTA üyesi bir kuruluş olup sertifika vermeye yetkili Türkiye’deki 2 okuldan biridir ve Ankara’da tektir. IDTA Uluslararası Sertifika Programı’na başvuru ve katılım detayları hakkında düzenleyeceğimiz “Veli  Bilgilendirme Toplantısı” hakkında sizlere önceden bilgilendirme yapılacaktır. Aşağıdaki bilgilendirme yazımızı okuyunuz lütfen…

IDTA Hakkında

Uluslararası Dans Öğretmenleri Derneği ( IDTA ) 1903 yılında kurulmuş, İngiltere merkezli lider dans öğretim ve sınav kurumlarından biridir. Uluslararası faaliyet gösteren IDTA, dünyanın en büyük dans eğitimi organizasyonlarından birisidir ve şu anda 55 ülkede 7.000'den fazla üyesi bulunmaktadır. IDTA,  Salon & Latin dansları (Dans Sporu) branşında uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verme yetkisine sahip bir kurumdur. 

IDTA Sertifika programları ve ilgili müfredatlar sayesinde çocuklar, aldıkları nitelikli eğitimlerini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile taçlandırabilmektedir.

 IDTA, çeşitli sınavlar ve değerlendirmelerden geçirerek belgelendirdiği nitelikli dans eğitmenleri aracılığıyla, dünya çapında dans öğrencilerinin nitelikli dans eğitimi almasını hedefler. Dans alanında alınan sosyal (hobi) amaçlı eğitimleri belgeleyebilmenin yanı sıra profesyonel(dans eğitmenliği vb.) olmak isteyen, dans alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik mesleki sınavlarla da uluslararası geçerliliğe sahip ‘Dans Öğretmeni' sertifikaları verme yetkisine sahiptir.

IDTA Sertifika Programlarımız 

 • IDTA Rozet Programı (5-7 yaş) Çocukların birçok dans türünü keyifli bir şekilde tanıması ve öğrenmesi için tasarlanmış başlangıç seviye öğrencilerine uygun bir programdır. Rozet değerlendirme sınavlarında çocukların sadece öğrendikleri bilgileri başarması (gösterebilmesi) beklenir. Dans eğitimininde yeni programlara teşvik sağlayan en kısa zamanda sonuç getiren bir ödüllendirme programıdır.
 • IDTA Star Dance Programı (7-10 yaş) Çocukların birçok dans türünü keyifli bir şekilde tanıması ve öğrenmesi için tasarlanmış başlangıç seviye öğrencilerine uygun bir programdır. Dans rutinleri rozet programının bir seviye üstündedir. Değerlendirme sınavlarında çocukların sadece öğrendikleri bilgileri başarması (gösterebilmesi) beklenir. Dans eğitimininde yeni programlara teşvik sağlayan en kısa zamanda sonuç getiren bir ödüllendirme programıdır.
 • IDTA Akademik (Grade) Eğitimi:(7 yaştan itibaren) IDTA Akademik eğitimi Grade 1,2,3,4 ve 5 sertifika programlarından oluşur. Her seviye Latin veya Ballroom(Salon) dansları için ayrı ayrı müfredatlandırılmış olup, seçilen branştan her yıl 1 seviye geçilmesi hedeflenmektedir. Grade programlarına başlamak için öncesinde Temel Dans eğitimi programının (Rozet veya Star Dance) tamamlanmış olması gerekmektedir. Dans sevgisini ve bilgisini nitelikli bir şekilde ilerletmek isteyenve bu eğitimi belgelemek isteyenler için idealdir. Dileyenleri devamında profesyonelliğe kadar götürebileceği çok özel bir içerik sunar.
  • Grade 5 sonrasında Yardımcı eğitmen sınavı hakkı oluşur (16 yaş itibari ile).
  • Bu programlar neticesinde kazanılan sertifikalar, yurt dışındaki okullara kabul ve burs almayı kolaylaştırabilmektedir.

LATİNO DANS SPOR KULÜBÜ- Yarışmacı Programı

 

 • Okulumuz aynı zamanda TDSF(Türkiye Dans Sporları Federasyonu)’na bağlı Dans Sporları branşında sayısız sporcu yetiştirmiş camianın en köklü spor kulübüdür. Latino Dans Sporları Kulübü (2000) 
 • Temel dans eğitimi alan öğrencilerimizden uygun olabileceği tespit edilen öğrenciler aileler ve eğitmenler arasında yapılan görüşmeler ve bilgilendirmeler neticesinde dilerlerse yarışmacı eğitim programına da dahil olabilmektedir.
 • Bu programımıza dahil olan çocuklarımız Solo Kız, Ladies Team (Kızlar Takım) veya Çiftler kategorilerinde sayısız sporcu dansçı yetiştirmiş olan Latino DSK’nın lisanslı sporcusu olarak ulusal veya uluslararası yarışmalara katılmaları sağlanır.
 • Özel dersler ve grup dersleri ilave antrenman programları ile Teknik ve Koreografi çalışmaları yapılmaktadır. (Ek ücretlendirmeler mevcut olmaktadır)
 • TDSF ve WDSF(World Dance Sport Federation)  yarışma takvimine göre planlamalar  yapılarak şehir içi, şehir dışı ve yurt dışı yarışma planları oluşturulmaktadır.
IDTA_Latino_Dans_Dance_Teachers_Ankara_Turkey_Türkiye
WDSF_Türkiye_Turkey_Ankara_TDSF_Latino_Dans_Stüdyo_Dans_Okulu_Dans_Sporu
TDSF_Türkiye_Turkey_Ankara_Latino_Dans_Stüdyo_Dans_Okulu_Dans_Sporu

Daha detaylı bilgi ve kayıt için aramanızı veya stüdyolarımızı ziyaret etmenizi rica ederiz…

Sevgiler

Latino Dans Stüdyoları

Kavaklıdere & Ümitköy

Çocuk Dans Kursları Koordinatörü

Ercüment Aydın