Hangi Dansa Başlatmalı…?

0-3 YAŞ ARASI: Ders almak için henüz erken siz en iyisi ona bol bol müzik dinletin ve
kendi kendine dans etmeye teşvik edin. Mesela birlikte dans edin, dans gösterileri izlettirin
3-4-5 YAŞ MİNİK BALE: Bu yaşlarda BALE derslerini kız-erkek tüm çocuklarımıza öneriyoruz. Hem vücut gelişimleri açısından hem de dans disiplinine alışmaları açısından oldukça etkilidir. Haftada 1 vea 2 saat oyunlarla renklenen ve eğlenceli geçen bu derslerde minik dansçı adaylarının dansı sevmeleri, eğitim sürecine alışmaları ve vücut gelişimlerini desteklemek ilk hedefimizdir.
4-5 YAŞ DANS: Haftada 1 saat dersten oluşan bu programla çocuklarımızın Dans Sporu (Standart ve Latin Amerikan dansları) branşının ritm, koordinasyon, müzikalite, iletişim becerilerini geliştiren zengin içeriği ile dansla tanışıp uzun bir yolculuğa keyifle başlaması hedeflenmektedir.

6 YAŞ ve ÜZERİ KLASİK BALE: Çocuklar klasik bale eğitimlerinde hem temel dans eğitimlerini (duruş, denge, estetik, koordinasyon vb.) alırken hem de bu köklü branşın güzel ve faydalı yanları ile tanışıyorlar. Çocuklarımız devam ettikleri süreç boyunca kademe kademe bir üst seviyeye geçerek ilerleyen dönemlerde konservatuar ve RAD sınavlarıa yönlendirilmekte ya da hobi amaçlı eğitimlerine devam edebilmektedir

6-12 YAŞ ARASI DANS PROGRAMLARIMIZ: 6-8 ve 9-12 yaş gruplarından oluşan sınıflarımızda çocuklarımız Dans Sporu(Standart ve Latin Amerikan Dansları), Hiphop, Temel Dans eğitimini içeren Latino'nun uzun yıllar neticesinde geliştirdiği "Çoklu Dans Eğitimi" programımıza başlayabilmektedir. Detaylı yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Tecrübelerimiz bize gösterdi ki; genellikle aileler çocuklarını dans kursuna başlatırken branşa seçme konusunda pek fikir sahibi değiller. Genelde başvurulan dans okulunun yoğunlaştığı branş hangisi ise o dansa başlayarak sonuçlanmaktadır. Fakat bu durumda çocuklar maalesef dans hayatlarının daha en başında sınırlandırılmış ve zorunlu yönlendirilmiş olmaktadır. Bu durumda çocuğun hem diğer branşları tanıması gecikmekte hatta yatkın olsa bile danstan soğumasına sebep olabilmektedir.

‘Çoklu Dans Eğitimi’ nedir?

Latino'nun geliştirdiği ‘Çoklu Dans Eğitimi’ ile çocukların aynı anda farklı branşlarda eğitim almalarını sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar branşları deneyerek tanımakta ve farklı branşlardan aynı anda eğitim alabilmektedir. Yıllarca bu şekilde devam edebileceği gibi eğitmenlerimizin katkıları ile kendileri için en uygun branşa da yönlendirilebilmektedirler.

Çocuklar “Çoklu Dans Eğitimi”nde hangi dersleri alabiliyor?:
Bu eğitim sistemimizde çocuklar her hafta toplamda 4 ders alıyorlar. (2ders x 2 gün)
-Standart Danslar (Dans Sporu) - 1 ders
-Latin Amerikan Dansları (Dans Sporu) - 1 ders
-Hip Hop - 1 ders
-Temel Dans Eğitimi - 1 ders
Not: Ders süreleri sınıfların seviyesine göre 1 saat ile 1,5 saat olarak değişiklik göstermektedir.

Peki Bu Program Zorunlu mu?
Tabii ki HAYIR. Eğer kararınızı bilinçli bir şekilde verdiyseniz çocuk sınıflarımızda istediğiniz branş ya da branşlara da kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Takip Edebilirsiniz?
Her yıl haziran ayında okulların kapanmasından 1 hafta kadar sonra uygun devlet tiyatrosu sahnesinde ‘LATİNO BÜYÜK YIL SONU GÖSTERİSİ’ gerçekleştirilmektedir. Genel olarak seçilen bir temanın işlendiği ve profesyonel bir anlayışla gerçekleştirdiğimiz bu temsillerde; çocuk sınıflarımızın yanı sıra genç ve yetişkin kursiyerlerimiz, profesyonel eğitmen ve dansçılarımız da sahne almaktadır. Bu sayede çocuklar aldıkları eğitimin yanına sahne deneyimini de eklemiş olarak dans hayatlarına devam etmektedirler. Bu gösterilerimiz dans severler ve veliler tarafından da beğeni ve takdir ile takip edilmektedir.
Çocuklar derslerimizi seyredebilir veya misafir öğrenci olarak deneme dersimize katılabilirler.
Lütfen okulumuzu ziyaret ediniz veya arayınız.
Latino Dans Stüdyosu 0 312 4674910

YARIŞMALAR NEDİR?
Okulumuz aynı zamanda Latino Dans Sporları Kulübü olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara da katılmaktadır. Kulübümüz özellikle Dans Sporu (çiftler,solo ve takım halinde), Show Dans-HipHop gibi farklı branşlarda TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) ve WDSF (World Dance Sport Federation) onaylı yarışmalarda, birçok ulusal derecenin yanı sıra uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eden milli dans sporcuları yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir.
Bu alanda uygun ve istekli olan çocuklarımız ailelerinin de onayı-isteği doğrultusunda devam ettikleri programa ek olarak farklı bir çalışma ve antrenman programına dahil edilmektedir. Bu konuda eğitim dönemi içerisinde eğitmen-antrenörlerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ders programları nasıl oluyor?
Derslerimiz hafta sonu ve hafta içi dersler şeklinde programlanmıştır. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. 0312 467 4910
Kurs Ücretleri?
Latino Dans Stüdyosu prensip olarak ‘Önce Kaliteli Eğitim’ odaklı bir dans okuludur.
Bunun yanında özellikle çocuk sınıflarımızda ücret politikamız ailelerin durumu da göz önünde tutularak, minimum şekilde ayarlanmaktadır.
Daha detaylı bilgi ve kayıt için aramanızı veya stüdyolarımızı ziyaret etmenizi rica ederiz…
Sevgiler
Latino Dans Stüdyoları
Kavaklıdere & Ümitköy
Çocuk Dans Kursları Koordinatörü
Ercüment Aydın