0-3 YAŞ ARASI: Ders almak için henüz erken siz en iyisi ona bol bol müzik dinletin ve kendi kendine dans etmeye teşvik edin. Mesela birlikte dans edin, dans gösterileri izlettirin.

DANS SPORU (Salon ve Latin Dansları) (5,5 yaştan itibaren tüm yaş grupları için): Bu dersimizde çocuklarımıza birçok salon ve latin dans türünde uluslararası standartlarda eğitimler verilmektedir. Yavaş Vals,Salon Tango,Foxtrot,Viyana Valsi, Quickstep, Samba, ChaCha (ÇaÇa),Rumba, Paso Doble ve Jive gibi 10 çeşit SALON dansının figür ve teknik ağırlıklı eğitimleri verilmekte. Aynı zamanda eğitmenlerimizin uygun gördüğü yatkın ve istekli olabilecek çocuklarımızı, ailelerinin de onayı alınarak YARIŞMACI YETİŞTİRME programlarına da dahil edebiliyoruz. Bu sayede çocuklarımız LİSANSLI birer sporcu da olabilmektedirler. AYRICA Okulumuz İNGİLTERE MERKEZLİ Uluslararası bir kuruluş olan IDTA (Uluslararası Dans Eğitmenleri Birliği-International Dance Teacher Association-United Kingdom) ÜYESİDİR. IDTA Salon & Latin dansları (Dans Sporu) branşında uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verme yetkisine sahip bir kurumdur.Okulumuz da sertifika vermeye yetkili Türkiye’deki 2 okuldan biridir ve Ankara’da tektir. Bu Sertifika programları sayesinde çocuklar, aldıkları nitelikli eğitimi aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan bir belge ile neticelendirebilmektedir. IDTA programlarımız neticesinde kazanılan sertifikalar, yurt dışındaki okullara kabul ve burs almayı kolaylaştırabilmektedir.
****Sertifika programlarımız zorunlu değildir ama özellikle tavsiye ediyoruz çünkü hem teşvik edici bir program hem de günümüz dünyasında böyle değerli bir sertifikanın çocuklarımızın dosyalarında bulunması onların yararına olacaktır.

HIP HOP (7-10 yaş , 11-14 yaş ve üzeri )

HipHop dans derslerimizde çocuklara Latino'nun alt markası olan LTN dans bünyesinde olan eğitmenlerimiz HipHop dansı eğitimleri vermektedir.LTN markamız Türkiyede oldukça tanınan ve özellikle HipHop branşında kaliteli ve dünya standartlarında eğitimler ve çalışmalar yapmaktadır. Çocuklar bu derslerimizle güncel ve popüler müzikler eşliğind HipHop kültürü ve serbest dans stillerinde dans etmenin keyfi ve özgürlüğü ile tanışırlar. Aynı zamanda HipHop Junior Takımlarımız WOD (World of Dance Türkiye) gibi önemli ve seçkin yarışmalara başarıyla katılmaktadır.

K-POP (11-14 yaş ve üzeri)

K-POP dansı özellikle 11-17 yaş arası çocuklar arasında oldukça popülerdir. KORE-POP açılımı olan bu tür, özünde HipHop dans stillerini kapsar. Özellikle Güney Koreli Pop müzik gruplarının popüler şarkıları ve klip dansları baz alınarak eğitim verilir. Ankara’da llk K-Pop dans derslerini başlatan okulumuzda K-pop dersleri de oldukça keyifli ve enerji dolu…

KONDİSYON (Güç ve Esneklik Dersi) (Tüm yaş grupları için)

Bir dansçının gelişiminde vücudunun dayanıklılığı ve esnekliği çok önemlidir. Bu nedenle dans derslerimizi alan tüm çocuklarımıza kondisyon dersimizi özellikle öneriyoruz. Hem vücut gelişimleri açısından hem de dansçı-sporcu disiplinine alışmaları açısından oldukça önem verdiğimiz kondisyon derslerimiz dans dersi programlarına ek ders olarak alınabilmektedir. Bu derslerde amacımız hareket kabiliyeti, dayanıklılık ve esnekliği arttırmak, vücut gelişimlerinin desteklemek hedefimizdir.
Not: Dans dersleri haricinde spor-egzersiz amaçlı tek ders olarak da alınabilmektedir.

(4-5 YAŞ) TEMEL CİMNASTİK:

Dans dersleri için henüz erken olan miniklerimizi Temel Cimnastik dersimize yönlendiriyoruz. Prensip olarak dans dersleri için henüz hazır olmayan küçük yaşta (4-5 YAŞ) olan kız-erkek tüm çocuklarımıza temel cimnastik derslerine katılmalarını öneriyoruz.. Hem vücut gelişimleri açısından hem de dans disiplinine alışmaları açısından oldukça etkilidir. Haftada 1 saat oyunlarla renklenen ve eğlenceli geçen bu derslerde amacımız hareket kabiliyeti, dayanıklılık ve esnekliği arttırmak olup yarışmalara yönelik çalışmalar yapılmaz. Minik dansçı adaylarının dansı sevmeleri, eğitim sürecine alışmaları, ritm algılarının yanısıra vücut gelişimlerinin desteklenmesi ilk hedefimizdir.

ÇOKLU EĞİTİM PROGRAMI (5,5-6,5 yaş, 7-10 yaş, 11-14 yaş )

TAVSİYE EDİLEN PROGRAMIMIZDIR!!! Birçok çocuğumuz ve ailemiz bu programda bulunmaktadır. Latino'nun geliştirdiği ‘Çoklu Dans Eğitimi’ seçeneği ile çocukların aynı anda farklı branşlarda eğitim almalarını sağlanabilmektedir. Bu sayede çocuklar farklı branşları deneyerek tanımakta , aileler için de karar vermek kolaylaşmaktadır. Çocuklarımız yıllarca eğitimlerine bu şekilde devam edebileceği gibi öğretmenlerinin yardımı ile kendileri için en uygun branşı da seçebilmektedirler. Ders programlarımız öğrencimizin stüdyoya geldiği gün içerisinde bütün derslerine girebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Sizler çocuğunuzu okulumuza bıraktığınızda onlar sırasıyla branş derslerine katılırlar. BU PROGRAMIMIZI SEÇERSENİZ İNDİRİMLİ ücretlerimizden yararlanabilirsiniz. ÇOCUĞUM YORULUR MU ACABA DİYE MERAK ETMEYİN, YORULMUYORLAR, HATTA GİTMEK İSTEMİYORLAR 🙂
NOT: Çoklu program tercihleri, Dans Sporu, HipHop ve Kondisyon dersleri arasından seçilen 2 veya 3 ders seçeneklerinden oluşabilir. Dileyen aileler programdan seçtikleri tek bir dans dersine de kayıt yaptırabilirler. K-POP derslerimiz çoklu programa dahil değildir, ayrı ders olarak alınabilmektedir.

LATİNO DANS SPOR KULÜBÜ- Yarışmacı Programı

Okulumuz aynı zamanda TDSF(Türkiye Dans Sporları Federasyonu)’na bağlı Dans Sporları branşında sayısız sporcu yetiştirmiş camianın en köklü spor kulübüdür. Latino Dans Sporları Kulübü (2000)
Temel dans eğitimi alan öğrencilerimizden uygun olabileceği tespit edilen öğrenciler aileler ve eğitmenler arasında yapılan görüşmeler ve bilgilendirmeler neticesinde dilerlerse yarışmacı eğitim programına da dahil olabilmektedir.
Bu programımıza dahil olan çocuklarımız Solo Kız, Ladies Team (Kızlar Takım) veya Çiftler kategorilerinde sayısız sporcu dansçı yetiştirmiş olan Latino DSK’nın lisanslı sporcusu olarak ulusal veya uluslararası yarışmalara katılmaları sağlanır.
Özel dersler ve grup dersleri ilave antrenman programları ile Teknik ve Koreografi çalışmaları yapılmaktadır. (Ek ücretlendirmeler mevcut olmaktadır)
TDSF ve WDSF(World Dance Sport Federation) yarışma takvimine göre planlamalar yapılarak şehir içi, şehir dışı ve yurt dışı yarışma planları oluşturulmaktadır.

Peki Bu Program Zorunlu mu?

Tabii ki HAYIR. Eğer kararınızı bilinçli bir şekilde verdiyseniz çocuk sınıflarımızdan istediğiniz branş ya da branşlara da ayrıca kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuzun Gelişimini Nasıl Takip Edebilirsiniz?

 • IDTA Sertifika programları ve ilgili müfredatlar sayesinde çocuklar, aldıkları nitelikli eğitimlerini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile taçlandırabilmektedir.(Aşağıdaki IDTA programlarımız hakkındaki bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz)
 • LATİNO BÜYÜK YIL SONU GÖSTERİSİ: Genel olarak seçilen bir temanın işlendiği ve profesyonel bir anlayışla gerçekleştirdiğimiz bu temsillerde; çocuk sınıflarımızın yanı sıra genç ve yetişkin kursiyerlerimiz, profesyonel eğitmen ve dansçılarımız da sahne almaktadır. Bu sayede çocuklar aldıkları eğitimin yanına sahne deneyimini de eklemiş olarak dans hayatlarına devam etmektedirler. Bu gösterilerimiz dans severler ve veliler tarafından da beğeni ve takdir ile takip edilmektedir. (Aşağıdaki Latino DansSpor Kulübü Yarışmacı Programımız hakkındaki bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz)
 • Eğitmenlerimizin yönlendirmeleri neticesinde Latino DSK’nın Lisanslı Yarışmacısı(sportif dansçı) olabilir ve ek düzenli çalışmalarla ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilirler.
 • Eğitmenlerimizle görüşerek çocuğunuzun gelişimi hakkında her zaman bilgi alabilirsiniz.

IDTA Sertifika Programlarımız 

Sayın velimiz okulumuz IDTA üyesi bir kuruluş olup sertifika vermeye yetkili Türkiye’deki 2 okuldan biridir ve Ankara’da tektir. IDTA Uluslararası Sertifika Programı’na başvuru ve katılım detayları hakkında düzenleyeceğimiz “Veli  Bilgilendirme Toplantısı” hakkında sizlere önceden bilgilendirme yapılacaktır. Aşağıdaki bilgilendirme yazımızı okuyunuz lütfen…

IDTA Hakkında

Uluslararası Dans Öğretmenleri Derneği ( IDTA ) 1903 yılında kurulmuş, İngiltere merkezli lider dans öğretim ve sınav kurumlarından biridir. Uluslararası faaliyet gösteren IDTA, dünyanın en büyük dans eğitimi organizasyonlarından birisidir ve şu anda 55 ülkede 7.000'den fazla üyesi bulunmaktadır. IDTA,  Salon & Latin dansları (Dans Sporu) branşında uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verme yetkisine sahip bir kurumdur. 

IDTA Sertifika programları ve ilgili müfredatlar sayesinde çocuklar, aldıkları nitelikli eğitimlerini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile taçlandırabilmektedir.

 IDTA, çeşitli sınavlar ve değerlendirmelerden geçirerek belgelendirdiği nitelikli dans eğitmenleri aracılığıyla, dünya çapında dans öğrencilerinin nitelikli dans eğitimi almasını hedefler. Dans alanında alınan sosyal (hobi) amaçlı eğitimleri belgeleyebilmenin yanı sıra profesyonel(dans eğitmenliği vb.) olmak isteyen, dans alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik mesleki sınavlarla da uluslararası geçerliliğe sahip ‘Dans Öğretmeni' sertifikaları verme yetkisine sahiptir.

IDTA Sertifika Programlarımız 

 • IDTA Rozet Programı (5-7 yaş) Çocukların birçok dans türünü keyifli bir şekilde tanıması ve öğrenmesi için tasarlanmış başlangıç seviye öğrencilerine uygun bir programdır. Rozet değerlendirme sınavlarında çocukların sadece öğrendikleri bilgileri başarması (gösterebilmesi) beklenir. Dans eğitimininde yeni programlara teşvik sağlayan en kısa zamanda sonuç getiren bir ödüllendirme programıdır.
 • IDTA Star Dance Programı (7-10 yaş) Çocukların birçok dans türünü keyifli bir şekilde tanıması ve öğrenmesi için tasarlanmış başlangıç seviye öğrencilerine uygun bir programdır. Dans rutinleri rozet programının bir seviye üstündedir. Değerlendirme sınavlarında çocukların sadece öğrendikleri bilgileri başarması (gösterebilmesi) beklenir. Dans eğitimininde yeni programlara teşvik sağlayan en kısa zamanda sonuç getiren bir ödüllendirme programıdır.
 • IDTA Akademik (Grade) Eğitimi:(7 yaştan itibaren) IDTA Akademik eğitimi Grade 1,2,3,4 ve 5 sertifika programlarından oluşur. Her seviye Latin veya Ballroom(Salon) dansları için ayrı ayrı müfredatlandırılmış olup, seçilen branştan her yıl 1 seviye geçilmesi hedeflenmektedir. Grade programlarına başlamak için öncesinde Temel Dans eğitimi programının (Rozet veya Star Dance) tamamlanmış olması gerekmektedir. Dans sevgisini ve bilgisini nitelikli bir şekilde ilerletmek isteyenve bu eğitimi belgelemek isteyenler için idealdir. Dileyenleri devamında profesyonelliğe kadar götürebileceği çok özel bir içerik sunar.
  • Grade 5 sonrasında Yardımcı eğitmen sınavı hakkı oluşur (16 yaş itibari ile).
  • Bu programlar neticesinde kazanılan sertifikalar, yurt dışındaki okullara kabul ve burs almayı kolaylaştırabilmektedir.

LATİNO DANS SPOR KULÜBÜ- Yarışmacı Programı

 

 • Okulumuz aynı zamanda TDSF(Türkiye Dans Sporları Federasyonu)’na bağlı Dans Sporları branşında sayısız sporcu yetiştirmiş camianın en köklü spor kulübüdür. Latino Dans Sporları Kulübü (2000) 
 • Temel dans eğitimi alan öğrencilerimizden uygun olabileceği tespit edilen öğrenciler aileler ve eğitmenler arasında yapılan görüşmeler ve bilgilendirmeler neticesinde dilerlerse yarışmacı eğitim programına da dahil olabilmektedir.
 • Bu programımıza dahil olan çocuklarımız Solo Kız, Ladies Team (Kızlar Takım) veya Çiftler kategorilerinde sayısız sporcu dansçı yetiştirmiş olan Latino DSK’nın lisanslı sporcusu olarak ulusal veya uluslararası yarışmalara katılmaları sağlanır.
 • Özel dersler ve grup dersleri ilave antrenman programları ile Teknik ve Koreografi çalışmaları yapılmaktadır. (Ek ücretlendirmeler mevcut olmaktadır)
 • TDSF ve WDSF(World Dance Sport Federation)  yarışma takvimine göre planlamalar  yapılarak şehir içi, şehir dışı ve yurt dışı yarışma planları oluşturulmaktadır.
IDTA_Latino_Dans_Dance_Teachers_Ankara_Turkey_Türkiye
WDSF_Türkiye_Turkey_Ankara_TDSF_Latino_Dans_Stüdyo_Dans_Okulu_Dans_Sporu
TDSF_Türkiye_Turkey_Ankara_Latino_Dans_Stüdyo_Dans_Okulu_Dans_Sporu

Daha detaylı bilgi ve kayıt için aramanızı veya stüdyolarımızı ziyaret etmenizi rica ederiz…

Sevgiler

Latino Dans Stüdyoları

Kavaklıdere & Ümitköy

Çocuk Dans Kursları Koordinatörü

Ercüment Aydın