Kurucularının ODTÜ’deki öğrencilik yıllarında başlayan dans serüvenleri, 2000 yılında Latino Dans Stüdyosu adıyla, başta Ankara’da olmak üzere ülkemizde dans adına birçok ilk ve başarıya imza atmış bir kuruma dönüşmüştür. 

Okulumuz Türkiye’nin GSGM’ye bağlı ilk dans stüdyosudur. Ulusal(TDSF) ve uluslararası(IDTA) belgeli eğitmen ve antrenörleri, yetiştirdiği birçok dansçının yanısıra bünyesinde yetişen birçok dans eğitmeni ve antrenörün olması Latino’nun dans camiasındaki yerini büyütmüştür.

Latino Kavaklıdere(Tunalı yakını) Merkez okulumuzun yanı sıra 2016 yılında hizmete giren Latino-Ümitköy(Çayyolu) şubemizde çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik eğitimlerimız devam etmektedir. Deneyimli ve uzman eğitmenler eşliğinde Dans Sporu(Salon ve Latin Dansları), Sosyal Latin Dansları, Bale, Yetişkin Bale, HipHop, Tango, Salsa, Bachata, Düğün Dansı, Lindy Hop, Kizomba ve daha  birçok farklı branşta, dünya standartlarında, hobi ya da profesyonel amaçlı eğitimlerimize dans severleri bekliyoruz. 

” Hayatınızda Bir Dans Arası Verin ” ve bizi arayın…

KAVAKLIDERE

ÜMİTKÖY